منو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

1398/9/26 418 1

blog image

دانشگاه فرهنگیان همیشه بر روی شرط سنی داوطلبینی که می خواهند در این دانشگاه تحصیل نمایند توجه ویژه ای داشته است چرا که همانطور که می دانید فارغ التحصیلان رشته های این دانشگاه دارای تعهد به خدمت هستند و تصمیم دارد برای اینکه سن معلمان در زمان انجام تعهد خود بالا نباشد شرط سنی را کاهش دهد. همانطور که در سال های گذشته تغییر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان خود گویای این امر می باشد به صورتیکه تا سال 92 شرط سنی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان حداکثر 24 سال تمام بود

اصلاح شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۹ تا الان همان حد اکثر ۲۲ سال است

 در کنکور سال ۹۹ داوطلبانی که تاریخ تولد آن ها از  ۱\۷\۱۳۷۷ به بعد می باشد قادر به انتخاب کد رشته های دانشگاه فرهنگیان خواهند بود

 البته کمپین هایی برای افزایش سقف سنی به ۲۴ سال به راه افتاده به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهیم کرد

 شرط معدل حداقل ۱۴ تمام (معدل کل ۳سال متوسطه دوم نه دیپلم)

 

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 98

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) الزامی خواهد بود.

 

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند).توجه داشته باشید که  عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

 

3- داوطلبان نباید در  زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

 

4- داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

 

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان نیز بستگی خواهد داشت.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

 

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران  محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

 

7- سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

 

8-  شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

 

 

کامنت ها (1)